Пн.-Пт. 900- 1730;
(04343) 6-95-95 | (04343) 6-94-57
(098) 48-19-731 - Телефон для довідок
(097) 75-66-478 - З питань телебачення
(067) 40-80-585 - З питань щодо Інтернету

Корисні посилання

 

Пошукові системи

Google — найбільша пошукова система, що належить корпорації Google Inc. Перша за популярністю, обробляє 41 млрд 345 млн запитів в місяць, може знаходити інформацію 195 мовами. Підтримує пошук у документах форматів PDF, RTF, PostScript, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint та інших.

Bing — пошукова система, що належить компанії Microsoft. Цей пошуковий сервіс змінив попередні пошукові, що розроблялись корпорацією: MSN Search, Windows Live Search та пізніше Live Search. Bing виконує пошук тексту, зображень, відео або географічних об’єктів, які потім відображає на мапі. Сервіс працює на платформі ASP.NET.

Baidu — лідер серед китайських пошукових систем. За кількістю запитів пошуковий сайт «Байду» займає 3 місце у світі. Із запуском японської версії впевнено обігнав Microsoft. Baidu також має онлайн-енциклопедію — «Енциклопедію Байду», котра обігнала Китайську Вікіпедію.

Yahoo!  — американська корпорація, що спеціалізується на Інтернет-службах, заснована випускниками Стенфордського університету Джеррі Янгом (англ. Jerry Yang) та Девідом Файло (англ. David Filo) в січні 1994 року. Штаб-квартира компанії — у Саннівейлі, Каліфорнія, США.

 

Соціальні мережі

«Друзі» — одна з найбільших українських соціальних  мереж, яка працює з березня 2014 року. Неодноразово потрапляла під ДДОС-атаки. Після чого обнулялися користувацькі сторінки і сторінки спільнот. На сьогодні в «Друзях» зареєструвалося вже більше 150 000 користувачів і є більше 10 000 спільнот. Проект підтримало Держагентство з питань науки, інновацій та інформатизації, а один з українських реєстраторів подарував «Друзям» домен Друзі.укр. Але через крадіжку домену соцмережу довелося закрити. У зв’язку з тим що вийшов указ президента Петра Порошенка про блокування російських соцмереж в Україні, команда вирішила відновити свій проект під новою адресою druzi.life

Ця соцмережа не скопіювала сайти, які вже існують, а була написана з нуля, запевняють розробники. У соціальну мережу вбудована пошукова система новин, яка дає можливість не тільки бути в курсі останніх подій, а й обговорити ці події з користувачами.

«Українці» — одна з найперших українських соціальних мереж, яка створена у січні 2009 року і змогла зібрати 20 тисяч користувачів. Можливості слухати музику і дивитися відео немає, також відсутня стрічка новин. Метою є згуртування нації та підняття національного духу! Ідеологія «Українців»: популяризація української мови, культури, звичаїв

UkrFace — єдина з соцмереж, яка містить переклад інтерфейсу кримськотатарською мовою.Містить особисту сторінку користувача, музику, фото, відео і загальний чат.

Ц.укр — молода українська соцмережа створена під керівництвом киянина Михайла Гриненка. Назва є скороченням словосполучення «Це – Україна». Важливою її особливістю є можливість перенести всю свою інформацію з «ВКонтакте» під час реєстрації.

Команда з 30 програмістів із StartupSoft разом з Олександрою Струмчинською готові розробити українську соцмережу Ukrainians одночасно для трьох платформ: web, iOS i Android . Однак, перед тим, як розпочати роботу, розробники хочуть переконатися, чи дійсно українці потребують цю соцмережу. Для цього ініціаторам проекту потрібно зібрати 50 000 підписників до 1 червня 2017 року. На розробку продукту командні знадобиться чотири місяці.

Найбільша у світі соціальна мережа, що почала працювати 4 лютого 2004 року. Facebook дозволяє користувачам створити профілі з фотографіями, обмінюватися повідомленнями, запрошувати друзів, організовувати власні групи та дивитися відео. Плеєр з музикою у соцмережі відсутній.

Cоціальна мережа — мікроблогів, яка дозволяє користувачам надсилати короткі текстові повідомлення (до 140 символів) з можливістю прикріпити до чотирьох фотографій або відео (Твіти)

Також сервіс мікроблогів, який дозволяє користувачам розміщувати текстові повідомлення, зображення, відео, посилання, цитати та аудіозаписи. Більшість функцій Tumblr доступні користувачу у «стрічці», де можна зробити запис а також бачити записи блогів від інших користувачів.

  • Instagram

Додаток, створений для обміну фотографіями і короткими відео до однієї хвилини з можливістю застосовувати до них фільтри. Додати фото можна лише за допомогою телефону, а у веб-версії користувачі можуть лише преглядати світлини та ставити лайки. Сервіс також має функцію поширення світлини у інші соцмережі. Також у додатку є можливість обмінюватися повідомленнями.

Це друга за величиною соціальна мережа в світі. Замість звичного, для користувачів інших соціальних мереж, єдиного списку «друзів», який можна ділити на групи, Google+ пропонує розподіляти контакти за «колами»: родичі, колеги, гурток крою та шиття тощо. «Кіл» може бути стільки, скільки завгодно буде користувачев. Також соцмережа дає можливість користувачам ділитися повідомленнями, фотографія та відеороликами.